Posjet predstavnika Svjetske banke Udruženju „BARANJA“

14.12.2018. 10:16

Dana 13. prosinca 2018. godine u prostorijama sjedišta Udruženja „Baranja“ u Lugu, predstavnici Svjetske banke su imali radnu posjetu. Povod sastanka bio je nedavno potpisan Ugovor o savjetodavnim uslugama za Slavoniju, Baranju i Srijem između Svjetske banke i Ministarstva regionalnoga razvoja i fondova Europske unije.

Nastavno tome, predviđena je Ugovorom dijagnostička misija predstavnika Svjetske banke kako bi se uočile mogućnosti i prepreke po pitanju zaposlenosti, poduzetništva i socijalne uključenosti za ugrožene skupine stanovnika, kao što su žene, mladi i starije osobe. Svojom dijagnostičkom misijom predstavnice Svjetske banke Tara Sharafudheen (Viša stručnjakinja za društveni razvoj) i Lidija Japec (Konzultantica) razgovarale su s projektnim timom Udruženja „Baranja“ o stvaranju preduvjeta dugoročne održivosti programa „ZAŽELI“, koji je ujedno i najveći otvoreni poziv iz Europskog socijalnog fonda za financijsko razdoblje 2014-2020. S obzirom na relativno velik broj prijava na sredstva iz pozivnog programa „ZAŽELI“ s područja Slavonije i Baranje, razmišljanja na temu njegove dugoročne održivosti na temelju dosadašnjih iskustava i primjera dobre prakse, elaborirana su i predložena predstavnicama Svjetske banke, mjere i aktivnosti održivosti programa.